Харчові отруєння у малюків - Апсорбін саше

Харчові отруєння у малюків

Харчові отруєння у малюків

З появою маленької дитини в кожній сім’ї, всі батьки поглинаються у безтурботний світ свого маленького чада, окутуючи його своєю турботою та любов’ю. Але кожна молода мама або тато також повинні бути готові до неприємностей які їх можуть спіткати з маленькими дітками. Однією з найпоширеніших проблем з якою можуть зштовхнутися батьки – це харчові отруєння у дітей.

Харчові отруєння – це результат попадання токсичних продуктів до ШКТ дитини.

Викликають харчові отруєння мікроби та їх токсини, які знаходяться у продуктах. Збудники потрапляють у їжу внаслідок недотримання санітарно-гігієнічних правил приготування та зберігання їжі, при використанні забрудненої води для приготування або пиття. Хвороботворні мікроорганізми можуть потрапляти в організм малюка не тільки через продукти харчування, але і через брудні руки чи передаватися від вже хворої людини, наприклад, в дитячому саду через посуд або іграшки [2,4].

Давайте розберемося, які продукти найбільш часто викликають отруєння:

 1. Молочні продукти. Вони знаходяться на першому місці, так як є найбільш сприятливою середою для утворення та розмноження патогенних мікроорганізмів. Особливо треба бути уважними з малюками 1-2 років, бо молочні продукти вони вживають у великих кількостях.
 2. Сирі або неправильно приготовлені яйця.
 3. Салати заправлені майонезом або сметаною.
 4. Рибні та м’ясні страви.
 5. Гриби та ягоди. Особливо стежте за дітьми коли відпочиваєте на природі, бо маленькі діти можуть з цікавості скуштувати отруйну ягідку або гриб. Також гриби не бажано вживати в їжу дітям до 4-х років.
 6. Фрукти та овочі, так як земельні ділянки на яких вони росли можуть бути оброблені пестицидами або отрутохімікатами.[4]

Прояви хвороби можуть виникати дуже швидко (від півгодини до 48 годин). Основними симптомами хвороби є:

 1. Біль чи дискомфорт у животі;
 2. Пронос;
 3. Нудота та блювання;
 4. Підвищення температури.

Всі ці симптоми є результатом інтоксикації дитячого організму, викликаної патогенними мікроорганізмами. Також на тлі симптомів гострого перебігу хвороби у дитини може траплятися : слабкість і млявість, неприйняття їжі, головний біль [2,4].

Найбільш неприємним наслідком харчових отруєнь у дітей є зневоднення, що може виникати внаслідок частого проносу та блювання. Для того щоб компенсувати, втрачені організмом дитини рідину і солі, малюка слід відпоювати водно-сольовими розчинами, компотом, чаєм або іншою рідиною, яку дитина буде пити. А щоб зупинити діарею, блювоту та ліквідувати вплив токсичних речовин на організм, слід скористатися допомогою абсорбентів. Боротися з цими головними симптомами інтоксикації у дитини батькам може стати у пригоді «Апсорбін саше» – новий сорбент з унікальними властивостями [1,3,4,5].

«Апсорбін саше»– це дієтична добавка, яка використовується при отруєннях та кишкових інфекціях, при розладах шлунково-кишкового тракту, при перевантаженні організму токсичними речовинами, адсорбує та виводить токсини з організму. Він підходить для використання для діток вже з 2-х місяців. [1,5].

Цей засіб містить у своєму складі діосмектит, який має природне походження. Діосмектит має захисні властивості по відношенню до слизової кішківника та має виражені абсорбуючі властивості. Активна речовина всмоктує та виводить з організму токсини, тим самим чинить детоксикуючу та абсорбційну дії. Завдяки своїй структурі «Апсорбін саше» має високу обволікаючу дію, що дозволяє захистити слизову оболонку ШКТ від подразнюючого впливу токсинів та попередити подальше їх всмоктування [1].

Спосіб споживання Апсорбіну саше дуже зручний, особливо для маленьких дітей. Для самих маленьких вміст саше можна змішати у 50 мл води чи іншого напою для застосування протягом дня. Також саше можна додавати до бульйонів, пюре або до дитячого харчування [1].

Всі батьки, без винятку, бажають щоб їхні дітки завжди були здорові, усміхнені та енергійні. Дитячий сміх та життєрадісні очі – це найголовніше для кожної мами. Ми бажаємо щоб кожен день, кожна прогулянка, свято, подорож на море або вихід на природу були наповненні тільки позитивними емоціями та моментами щастя для дітей та їхніх батьків. Щоб попередити та усунути негаразди, які можуть статися з вашою дитиною, батьки повинні буди уважними та знати коли потрібно звернутися до лікаря та як надати допомогу і повернути маля до безтурботного і радісного життя. Малюкам та їхнім батькам на допомогу прийде «Апсорбін саше».

Список використаних джерел

 1. Листок-вкладення до дієтичної добавки Апсорбін саше
 2. Педиатрическая фармакология , 2009, том 6, №3. Т.В.Кулиниченко, М.Д. Бакрадзе, Ю.С. Патрушева «Острая инфекционная диарея у детей».
 3. World Gastroenterology Organization,2012. «Острая диарея у взрослых и детей: глобальная перспектива». Проф. Farthing, проф. M.Salam.
 4. Е.П.Шувалова «Пищевые отравления». Л. «Знание»1979 г.
 5. «Можливості сучасної ентеросорбції у терапії дітей із синдромом ендогенної інтоксикації на тлі алергічних дерматозів», О.М.Охотнікова, Ю.Р.Черниш, «Здоровье ребенка», том 12, №7 2017 р.
warning warning