Діарея у дорослих - що варто знати - Апсорбін саше

Діарея у дорослих – що варто знати

Діарея у дорослих – що варто знати

Дуже часто ми стаємо заручниками неприємних ситуацій, котрі може нам підносити наш організм, а саме діареї. Як правило часті позиви до туалету виникають різко, у самий не підходящий для цього момент та у самих неочікуваних місцях, що приносить нам дуже великі незручності.

Чому виникає діарея, як її попередити та полегшити, дізнаємося разом з цієї статті

Діарея – це патологічний стан при якому спостерігаються багаторазові (більше 3-х разів) випорожнення калових мас, частіше рідкої консистенції . Діарея – це не окреме захворювання, а симптом різноманітних захворювань. Пронос являється наслідком порушення всмоктування у кишківнику води та електролітів [3,4].

Розрізняють гостру та хронічні форми діареї.

Гостра діарея викликається кишковою інфекцією вірусної, бактеріальної або паразитарної природи.

Хронічна діарея супроводжує захворювання органів ШКТ та може продовжуватися більш ніж 3 тижні.

Так як пронос це лише симптом, а не окреме захворювання, існує багато причин його виникнення. Через різноманітні види виникнення діареї, їх поділяють на:

  1. Інфекційна ( при дизентерії, амебіозі, харчових токсоінфекціях та ентеровірусах);
  2. Аліментарна (пов’язана з алергічними реакціями на харчові продукти або з порушеннями у дієті);
  3. Диспепсична (супроводжує порушення, пов’язані з недостатньою секреторною функцією органів травної системи);
  4. Токсична (при отруєннях отрутою – наприклад миш’яком або ртуттю);
  5. Медикаментозна (викликаний прийнятими препаратами, медикаментозний дисбактеріоз);
  6. Нейрогенна (пов’язана з психо-емоційними переживаннями) [3,4].

Головним симптомом діареї являється частий та рідкий стул, та вона також може мати ряд супутніх симптомів. А саме: біль у животі, здуття та метеоризм, підвищення температури, нудота [2,3].

Пронос призводить до негативних наслідків у нашому організмі , а саме :

  1. Зневоднення – один з головних та небезпечних наслідків. Симптомами зневоднення являються сухість у роті, спрага, зниження частоти сечовипускання, блідий колір обличчя.
  2. Інтоксикація.
  3. Порушення роботи кишківника.
  4. Втрата мікроелементів, що призводить до загальної слабкості, втрати апетиту, головних болей [3,4].

Лікування проносу залежить від його виду.

Найчастіше використовують основні терапевтичні підходи, такі як: дотримання дієти, застосування антибактеріальних та симптоматичних засобів (антидіарейні засоби, в’яжучі, обволікаючі, абсорбуючі засоби та інші) [2,3].

Зняти симптоматику діареї може допомогти «Апсорбін саше», його використовують в комплексній терапії гострої та хронічної діареї.

Може застосовуватись при діареї різного походження: алергічного, медикаментозного чи інфекційного ґенезу; порушення режиму харчування та якісного складу їжі. Це дієтична добавка, до складу якої входить природний сорбент діосмектит. Завдяки його стереометричній структурі та підвищеній пластичній в’язкості, діосмектит має високу обволікаючу здатність по відношенню до кишково-шлункогового тракту, попереджує водно-електролітні втрати, підвищує бар’єрну функцію слизової оболонки ШКТ. «Апсорбін саше» чинить абсорбційну та детоксикуючу дію на організм та захищає слизову оболонку травного тракту від агресивних чинників. Апсорбін саше абсорбує токсини, патогенні мікроорганізми та гази. Сорбенти, котрим є «Апсорбін саше», при діареї, ущільнюють калові маси, що уповільнює їх проходження, тим самим в рази зменшує кількість покликів до туалету.[1]

Окрім всіх цих властивостей «Апсорбін саше» також зручний у використанні. Саше дуже зручно взяти з собою на прогулянку, роботу чи у подорож. Ви можете легко покласти його в гаманець або кишеню, де він не займе багато місця. Також його зручно дозувати і приймати. Вам лише потрібно відкрити саше (пакет) та розчинити його вміст у половині склянки води. «Апсорбін саше» має приємний смак, що також немало важливо [1].

Ми завжди маємо бути уважними до свого організму та прислухатися до нього. Здоров’я та стан нашого кишківника являється однією із головних складових здоров’я організму в цілому. Також щоб попередити виникнення діареї ми маємо дотримуватися профілактичних заходів у повсякденному житті. Не забувайте про гігієну тіла та харчування. Мийте руки перед споживанням їжі, ретельно мийте овочі та фрукти, правильно обробляйте харчові продукти-все це допоможе зарадити виникненню харчових отруєнь, потраплянню кишкових інфекцій до організму, що призводить до проносу. Крім того не споживайте продукти невідомого походження, або продукти здатні викликати алергічні реакції. Якщо все ж таки діарея застала вас зненацька, пам’ятайте про «Апсорбін саше».

Список використаних джерел

  1. Листок-вкладення до дієтичної добавки Апсорбін саше
  2. World Gastroenterology Organization,2012. «Острая диарея у взрослых и детей: глобальная перспектива». Проф. M.Farthing, проф. M.Salam.
  3. Практические рекомендации Всемирной Гастроэнтерологической организации (ВГО), март 2008. «Острая диарея».
  4. Ліки України №7(143),2010. И.Э.Кушнир « Синдром диареи: диагностическая и терапевтическая тактика».
warning warning